KONST / Litografier / Litografi 8493393
nr 849 3393
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Litografi, Nisse Zetterberg (1910-1986), 1983, signerad, "Mumlan", motivets mått: 21 x 27
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 september 2013
kl 20:46:28
30/9 18:26:19
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg